Jak zmieni się hala?

Nasza wizja

Z POSZANOWANIEM HISTORII

Każdy z trzech poziomów obiektu będzie różnił się ofertą i atmosferą, co pozwoli odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby mieszkańców i turystów. Zapewni to m.in. unikatowy wystrój podkreślający historię miejsca, starannie dobrana oferta kulinarna oraz bogaty program kulturalny.

ornament1
ornament1
Na parterze rozgości się food hall. Zaplanowano tam kilkanaście stoisk z kuchnią międzynarodową, dwa bary oraz stoliki dla klientów. Będzie to również miejsce spotkań towarzyskich oraz wydarzeń artystycznych.
ornament1
ornament1

Najniższe piętro będzie służyło zakupom świeżych produktów – pieczywa, mięsa, nabiału, ryb czy warzyw. Zachowanie tej funkcji jest ważne dla lokalnej społeczności, a także nawiązuje bezpośrednio do historycznego pierwowzoru obiektu. Standard stanowisk handlowych zostanie podwyższony, aby zapewnić klientom komfort zakupów.

Dodatkowo oferowane produkty będzie można spożyć na miejscu. Również na tym poziomie zaplanowano przestrzeń dla wieczornych kameralnych wydarzeń kulturalnych.

ornament1
ornament1

Na tym poziomie kryje się dziś najstarszy element Hali i jej zabytkowa chluba – pozostałości XII-wiecznego romańskiego kościoła, którego średniowieczne fundamenty zostaną odpowiednio wyeksponowane.

Historyczne artefakty, będące częścią ekspozycji Muzeum Archeologicznego, zostaną w ciekawy sposób zaprezentowane w dedykowanym miejscu.

Zaprojektowany zostanie również interaktywny system edukacyjny, dzięki któremu będzie można poznać historię miejsca i średniowiecznego Gdańska.

ornament1
ornament1
Ostatni, najwyższy, poziom hali przeznaczony zostanie na lokale restauracyjne z obsługą kelnerską. Wysmakowana, nastrojowa strefa gastronomiczna z czterema restauracjami typu fine dining będzie idealnym miejscem na eleganckie kolacje, biznesowe, lunche czy okazjonalne przyjęcia. Tu także zastosowane zostaną najwyższej jakości materiały i podkreślone architektoniczne detale.
ornament1
ornament1

Gdańska Hala Targowa to nie tylko wnętrza, ale także otoczenie. Towarzyszący jej Rynek Zielony jest nie tylko wartościowym elementem otoczenia, ale pełni ważne funkcje dla lokalnej społeczności. Jest to miejsce handlu warzywami, owocami, kwiatami od ponad 100 lat. Tradycja ta zostanie zachowana.

Dodatkowo Rynek Zielony zostanie wzbogacony o miejsca, przy których można będzie przysiąść z przyjaciółmi czy rodziną, by wypić pyszną kawę lub skosztować smakołyków oferowanych w Hali.

ornament1

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

ROZWIĄZANIA ESG

ornament2.png

W zrewitalizowanej Hali Targowej w Gdańsku szczególny nacisk zostanie położony na rozwiązania, które podkreślą ekologiczny i zrównoważony charakter obiektu.

W budynku zastosowana zostanie wentylacja z odzyskiem ciepła oraz innowacyjne systemy eksploatacji energii cieplnej. Nowoczesny system BMS (Building Management System) zoptymalizuje zużycie zasobów, dostosowując działanie urządzeń do aktualnych potrzeb. Całość uzupełnią energooszczędne windy i nowoczesne rozwiązania dostosowane do nowej funkcji Hali, zaprojektowane z myślą o minimalizacji wpływu na środowisko.

Wnętrza obiektu będą wykończone certyfikowanym drewnem oraz niskoemisyjnymi materiałami, co dodatkowo przyczyni się do redukcji śladu węglowego.

W przestrzeniach wspólnych pojawią się meble wykonane przez lokalną firmę Migaloo z materiałów pozostałych po remoncie Hali, a goście będą korzystać z naczyń wielokrotnego użytku.

Dzięki tym rozwiązaniom Hala Targowa stanie się miejscem, które harmonijnie łączy historię i nowoczesność z troską o środowisko.

ornament2.png